Lucie a Honza Tomkovi

O nás

Jsme Lucie a Honza Tomkovi, poznali jsme se v roce 2015 a náš vztah vykvetl v propojení manželské v roce 2019 v Českém Ráji v kapli vysoko na skalách Panteonu (Malá Skála).

A tenkrát jsme si každý tvořili to své.

Lucie se jako muzikoterapeutka přes 10 let věnuje hudebním zážitkovým programům s dětmi i dospělými a Honza dříve jako konstruktér v automobilovém průmyslu s velmi šikovnýma rukama, které milují práci se dřevem a jeho koníčkem se stala tvorba dřevěných drobností i nábytku do našeho domu a později tvorba hudebních nástrojů.

Já jsem se zabývala výrobou šamanských bubnů od roku 2012, proto první hudební nástroje, které jsme spolu začali vyrábět, byly šamanské bubny provázené rituály a oživováním bubnů. První workshopy a letní pobyt pro rodiny, kde jsme lidi provedli tvořivou cestou k jejich osobnímu šamanskému bubnu se odehrály v roce 2017. A o rok později letní pobyt na Rusavě Honzovi otevřel cestu k tvorbě dalších hudebních nástrojů, kterými se staly živlové kalimby.

A tyto nástroje již putovaly do škol a školek, kde si vysloužily nadšené ohlasy dětí i dospělých.

A tak se postupně začala tvořit i naše spolupráce. Nádherné s láskou tvořené hudební nástroje přinášejí radost do srdcí dětí i dospělých, při zážitkových hudebních i muzikoterapeutických programech, které tvořím.

Tak vzniklo naše propojení, hudebních nástrojů tvořených srdcem a hudebních programů, kde nástroje znějí a přinášejí harmonii, radost a vnitřní pohodu pro všechny bytosti.

S LÁSKOU Lucie a Honza Tomkovi